Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Błąd na portfelu GCC podczas wykonywania SWAP-u

 Dzisiaj garść informacji o błędzie który pojawił się na portfelu  u jednej z osób która przechodziła proces SWAP-u. Błąd ten pojawia się podczas ostatniego etapu przekazywania środków na adres portfela otrzymany w wiadomości e-mail od GCC. Komunikat wygląda jak poniżej: Informacja ta mówi że transakcja została odrzucona ponieważ coiny które chcemy przelać mogły zostać już wydane. Niestety klikając OK jak również czerwonego X portfel tak jakby wykonuje transakcję i coiny znikają z naszego portfela. W komunikacie podany jest również sposób rozwiązania problemu, który postaram się poniżej pokazać krok po kroku. Po wykonaniu operacji pokazanych poniżej będziemy wiedzieli czy mamy coiny, które chcemy wydać czy też nie. Przy procesie SWAP-u zakładam że coiny powinny być dostępne bo ich ilość dostajemy po weryfikacji przez GCC. No to zaczynamy.  Otwieramy nasz portfel i klikamy jak na poniższym obrazku HELP , a następnie w rozwijanym menu wybieramy opcję DEBUG .  Rozwinie się okno jak poniże

W Rzeszowie drukowane będą modele serca 3D

Dzisiaj krótko i nie moje słowa, ale uważam, że rzecz jest warta podkreślenia i dodatkowo dzieje się blisko mnie czyli w Rzeszowie a nieodłącznie związana jest z drukiem 3D. Znowu coś dzieje się tuż pod naszymi nosami polecam przeczytać ten materiał. No i jeszcze dla Tych którzy nie wiedzą gdzie jest Rzeszów bo pewnie nie wszyscy o tym mieście słyszeli szczególnie, ze tłumacze bloga na kilka jerzyków to maka poglądowa gdzie to mniej więcej jest.



"W rzeszowskim centrum badawczo-rozwojowym firmy G2A.COM produkowane będą modele serca 3D, które pomogą w nauce wykrywania wad tego narządu u dzieci w okresie prenatalnym. Modele powstawać będą w jednym z działów firmy – 3D Plus.


Jak powiedział PAP dyrektor ds. rozwoju strategicznego G2A.COM Patryk Kadlec, modele drukowane są w technologii SLA z żywicy fotopolimerowej. „Dzięki czemu uzyskujemy niespotykaną dotąd jakość wydruku oraz dokładne odwzorowanie budowy serca” – dodał.

Kadlec podkreślił, że zastosowana technologia umożliwiła obniżenie dotychczasowych kosztów produkcji modelu o połowę. „W Rzeszowie robimy to nie tylko o wiele taniej, ale też znacznie szybciej, bo średni czas wydruku to ok. 3 godzin” – zaznaczył.

Model serca 3D, który jest drukowany w stolicy Podkarpacia powstał we współpracy z zespołem krakowskich lekarzy pod kierunkiem dr. hab. med. Marcina Wiechecia z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z kolei zespół Wiechecia współpracował również z grupą specjalistów wzornictwa przemysłowego pod kierunkiem Łukasza Tabakowskiego.
W sumie powstawać będzie prawie 30 różnych modeli serca, które obrazować będą najczęstsze i najtrudniejsze do rozpoznania wady wrodzone serca. Szkolić się będą na nich studenci i lekarze. Jak podkreślił Wiecheć, do tej pory studenci mogli się uczyć jedynie na zdiagnozowanych przypadkach, o ile pacjentka zgodziła się na ich obecność podczas badania. „Modele 3D pozwolą lekarzom ginekologom zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności, dzięki którym podczas badania USG będą w stanie rozpoznać konkretną wadę” – zaznaczył. Wrodzone wady serca stanowią jedną z najczęstszych przyczyn umieralności noworodków. Modele serca 3D pozwolą studentom medycyny zapoznać się z cechami charakterystycznymi zdrowego serca i takiego, które jest obarczone wadami. Model składa się z 8 elementów, które po rozłożeniu umożliwiają szczegółową analizę w stosunku do porównywanego przypadku. Gotowy wydruk jest ręcznie malowany.

G2A.COM to jedna z największych na świecie platform aukcyjnych, gdzie użytkownicy mogą sprzedawać kody do gier. W 2016 r. na platformie przeprowadzono 22 miliony transakcji.
Firma, która zajmuje się także drukiem 3D i tworzeniem aplikacji Virtual Reality, została założona w Polsce przez Dawida Rożka i Bartosza Skwarczka; jej główna siedziba mieści się w Hongkongu, biura ma m.in. w New Delhi, Szanghaju i Krakowie.

W Rzeszowie mieści się centrum badawczo-rozwojowe firmy, w którym pracuje ponad 700 osób z 40 krajów, posługujących się 24 językami.(PAP)"


Komentarze

Popularne posty